بث اسمیت

بث اسمیت
  • نژاد: انسان
  • سن: ۳۴ سال
  • شغل: جراحی قلب اسب، دام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پزشکی
  • زادگاه: ماسکگون، میشیگان۱
  • خویشاوندان: ریک سانچز (پدر مرحوم)، ریک سانچز (پدر مفروض)، سامر اسمیت (دختر)، مورتی اسمیت (پسر مرحوم)، مورتی اسمیت (پسر مفروض)، جری اسمیت (شوهر)، مورتی جونیور (نوه)
  • اولین حضور در: قسمت «پایلوت»۲
  • صداپیشه: سارا چالک۳


درباره

بث اسمیت (قبل از ازدواج، بث سانچز)، دختر ریک سانچز مرحوم و مادر مورتی اسمیت مرحوم (با توجه به اتفاقات قسمت «Rick Potion #9»)، همسر جری اسمیت و مادر سامر اسمیت است. هر چند او در حال حاضر نقش دختر و مادر را برای ریک و مورتی از بعد سی-۱۳۷ ایفا می‌کند.
گذشته‌ بث چندان مشخص نیست. او از خودش به عنوان دختر «چشم روشن» اهل ماسکگونِ میشیگان (در قسمت «Meeseeks and Destroy») یاد می‌کند که بعد از ترک پدرش، توسط مادرش پروش یافته. او آرزو داشته که جراح قلب شود اما در دبیرستان، در سن هفده سالگی، با جری اسمیت که بعد باعث بارداری او می‌شود به جشن رقص سالیانه۴ می‌رود. بر خلاف بارداری و درگیری‌های خانوادگی، او توانست به دانشگاه برود و جراح دامپزشک شود. بث اعتراف کرده که هنگام بارداری سامر، فکر سقط کردن او را در سر داشته چون «همه از این فکرها در سر دارند».

بر اساس گفته‌های بث (در قسمت Raising Gazorpazorp)، او از فرزندانش در دوره پیش از بلوغ به خاطر کار در «بیمارستان سنت اکوییس»۵ دور بوده و اوقات کمتری را با خانواده‌اش گذرانده. در قسمت «Rick Potion #9»، به طور ضمنی اشاره می‌شود که رابطه‌ی بث و جری قبل از حضور ریک، ثبات بیشتری داشته است.


شکل و شمایل

بث اسمیت

بث، زنی نسبتاً جذاب با موهایی بلوند است. شکل و اندازه سر او به سر ریک شباهت دارد. معمولاً پیراهنی قرمز، شلواری آبی و کفش‌هایی سفید می‌پوشد. بث سینه‌های نسبتاً بزرگی دارد که حتی سامر نیز به آن اشاره می‌کند.


نکات جزئی

  • سارا چالک، صداپیشه بث، قبل از این در سریال‌های «آشنایی با مادر»۶ و «اسکرابز»۷، نقش دکتری با موهای بلوند را ایفا کرده است.
  • بث یک خداناباور۸ است.

پانویس

۱. Muskegon, Michigan شهری در ایالات متحده آمریکا با جمعیت ۳۸٬۴۰۰ نفر
۲. Pilot سربرنامه یا قسمت آزمایشی
۳. Sarah Chalke بازیگر آمریکایی-کانادایی
۴. Prom جشن رقصی است که در مدارس آمریکا برگزار می‌شود و هر شرکت‌کننده با یک همراه می‌آید
۵. St. Equis Hospital بیمارستان سنت اکوییس [اکوییس در زبان لاتین به معنای اسب است]
۶. How I Met Your Mother سریال کمدی موقعیت آمریکایی [در نقش دکتر استلا زینمن]
۷. Scrubs سریال کمدی پزشکی آمریکایی [در نقش دکتر الیوت رِید]
۸. Atheist