۲۳ شخصیتی که دن هارمون آن ها را صداگذاری کرد

در طول شش فصلی که سریال محبوب ریک اند مورتی بر صفحه ی مانیتورتان نمایش داده شد، شخصیت های بسیاری، از بردپرسن گرفته تا مستر نیمباس، توسط یکی از سازنده های اصلی سریال، یعنی دن هارمون، صداگذاری شدند.
دن هارمون، مجری برنامه و همچنین یکی از سازندگان سری، وظیفه ی صداگذاری ۲۳ شخصیت را در طول این شش فصل بر عهده داشته که رقمی باور نکردنی است. همانطور که میدانید، جاستین رویلند، خالق سریال، مسئولیت صداگذاری شخصیت های اصلی، ریک و مورتی، و تعدادی دیگر از کاراکترها را بر عهده داشته اما دن هارمون، خود را به چند کاراکتر محدود نکرده و در نقش ۲۳ شخصیت در طول شش فصل ظاهر شده و بی شک باید انتظار داشت این رقم در فصل های آینده افزایش یابد.
همانطور که گفته شد، دن هارمون وظیفه ی صداگذاری تعداد کثیری از کاراکتر ها را بر عهده داشته. از آنجایی که برخی از این نقش ها، آن چنان جزئی بودند که در تیتراژ به آن ها اشاره ای نشد، ما هم در این لیست فقط به شخصیت هایی اشاره میکنیم که رسما به دن هارمون نسبت داده شده اند.


۱- دوین ( اپیزود پایلت)
در اپیزود پایلت، شاهد حضور یکی از همکارهای بث در درمانگاه اسب ها بودیم که دوین نام داشت. دوین در اپیزود ششم همان فصل (Rick potion)، کشته خواهد شد.همچنین در همان اپیزود، دن هارمون در صداگذاری یکی از گاردهای گرومفلومیت و یکی از فضایی های قرمز، ایفای نقش کرد.


۲- آلجاندرو (قسمت سوم فصل اول ،””Anatomy park)
در این اپیزود، آلجاندرو به طور مختصر در صحنه ی بعد از تیتراژ پایانی ظاهر میشود.ریک در حال صحبت در یک تماس تلفنی، درباره ی این بحث میکند که پارک آناتومی در داخل بدن دوست سامر (اتان) ساخته شود. طی این تماس، آلجاندرو خبر میدهد که نمایشگاه محبوب ریک، یعنی دزدان دریایی لوزالمعده، در حال بررسی مجدد است و به این ترتیب، ریک با عصبانیت تلفن را قطع می کند.


۳- کوین( اپیزود چهارم فصل اول،”M. Night Shaym-Aliens!”)
کوین، یکی از زیگریون هایی است که ریک و مورتی را در یک شبیه ساز به مظنور دزدیدن تکنولوژی پورتالی ریک، حبس کرده اند. کوین، آن زیگریونی است که لباس زرد پوشیده و مجبور شده بود که مورتی را زمانی که لخت شده بود، زیر نظر بگیرد.


۴- آقای مارکلاویتز( اپیزود چهارم فصل اول،”M. Night Shaym-Aliens!”)
شخصیت دیگری که صدای دن هارمون را به گوش ما رساند، آقای مارکلاویتز، رئیس جری، است که در این قسمت، س از تحسین تبلیغ ” گرسنه ی سیب”، او را از کار اخراج میکند.


۵- ام سی هپس ( قسمت ششم فصل اول،”Rick potion#9″)
این شخصیت که در واقع یک رپر است، در طول این قسمت در حال اجرا در مدرسه ی مورتی بود. پس از اینکه ام سی هپس به آنفولانزای معجون عشق مبتلا میشود، مانند تمام دیگر افراد مبتلا، عاشق مورتی میشود و حتی آهنگی برای او میخواند.


۶- بردپرسن/فینیکس پرسن
بردپردن با اولین حضورش در اپیزود یازدهم فصل اول، توجه جمع زیادی از طرفداران را به خود جلب کرد و حتی میتوان گفت که محبوب ترین نقشی که دن هارمون برای آن صداگذاری کرده، همین شخصیت بردپرسن می باشد. در ادامه، بردپرسن میمیرد و دوباره با نام فینیکس پرسن زنده میشود که آن را هم دن هارمون صداگذاری کرده.


۷- آیس-تی( قسمت پنجم فصل دوم،”Get Schwifty”)
آیس-تی، نام یک رپر معروف آمریکایی است و در ورژن کارتونی او هم تغییر نامی صورت نگرفته اما در سریال، آیس-تی یک تکه یخ بزرگ است که چهره ای شبیه آیس-تی واقعی دارد. درباره ی او گفته شده که آیس-تی، یک ورژن فضایی سیاره ی آلفابتریوم است.


۸- خورشیدهای پر سر و صدا ( قسمت دهم فصل دوم، The wedding squanchers”)
در این قسمت، شاهد بودیم که خانواده ی اسمیث، از زمین فراری شدند و به دنبال خانه ی جدید گشتند. اما پس از یافتن سیاره ی قابل سکونت، از دیدن اینکه خورشیدش در تمام طول روز جیغ میکشد، بسیار نا امید شدند. صداگذاری این خورشید را هم دن هارمون بر عهده داشت.


۹- خواننده ی مراسم عروسی( قسمت دهم فصل دوم، The wedding squanchers”)
در جشن عروسی بردپرسن، خواننده ای حلزون مانند، در حال اجرا است که با کمی دقت متوجه خواهید شد که همان صدای دن هارمون است.


۱۰- کارمند مک دونالد(قسمت اول فصل سوم،”The Rickshank Rickdemption”
حین این که در این قسمت، ریک از دست فدراسیون کهکشانی عصبانی است،ظاهرا مجبور است خاطرات خود را از یک سفر پورتالی فاش کند. در عوض، ریک بازجوی خود را به مک‌دونالد می‌کشاند تا طعم سس سچوان را دوباره بچشد. دن هارمون، وظیفه ی صداگذاری کارگر مک دونالد را بر عهده دارد.


۱۱- دانش آموز( قسمت نهم فصل سوم،”The ABCs of Beth”)
در این اپیزود، دن هارمون به جای یکی از دانش آموزان کلاس مورتی ایفای نقش کرده. یعنی همان دانش آموزی که مورتی را مسخره و تحقیر میکند.


۱۲- قلدر ( قسمت اول فصل چهارم”Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat”)
در این اپیزود، دن هارمون برای مدت کوتاهی در یکی از صحنه ها، به جای یکی از قلدرهایی که مورتی را اذیت میکنند ظاهر میشود.

۱۳- آنکرمن( قسمت اول فصل چهارم ” Edge of tomorty: Rick Die Rickpeat:)
در این اپیزود فصل چهارم، دن هارمون دو بار حضور خود بر روی صحنه به نمایش می‌آورد. خبرنگاری که در این قسمت از مورتی به عنوان پسری علمی تخیلی و غیرقابل توقف یاد می‌کند، توسط دن هارمون صداگذاری شده است.


۱۴- هایستوترون و رندوترون ( قسمت سوم فصل چهارم” “One Crew Over The Crewcoo’s Mort”)
در این اپیزود، شاهد حضور ربات هایی بودیم که به دست ریک ساخته شده بودند تا با یکدیگر مبارزه کنند. دن هارمون، هنر خود را در صداگذاری هر دوی این ربات ها، با موفقیت نشان داد.


۱۵- بلیط لطفا!! ( قسمت ششم فصل چهارم “Never Ricking Morty”)
مسئول دریافت بلیط ها که کمی هم در کارش خشونت به خرج می داد و حتی لباسش را پاره کرد و در نهایت هم با نام تیکت پلیز گای معرفی شد، توسط دن هارمون صداگذاری شده است.


۱۶- عضو شورای گلرزوس ۲(قسمت هفتم فصل چهارم”Promortyus”)

پس از اینکه سامر به طور تصادفی در سیاره ای فضایی جا می‌ماند، ریک و مورتی برای نجات جان اون بازمیگردند اما پس از اسیر شدن، متوجه می شوند که سامر به طرز غیر قابل باوری، رئیس فضایی ها شده است. برای تصمیم گیری در مورد ریک و مورتی، شورایی تشکیل می شود و صدای دن هارمون را در نقش یکی از اعضای این شورا، می‌شنویم که متوجه می شود سامر در حال کمک به ریک و مورتی است.


۱۷- مرد اسیدی ( قسمت هشتم فصل چهارم ” The vat of acid episode”)
با جرات میتوان گفت که این اپیزود، یکی از معروف ترین اپیزودهای کل سریال است. دن هارمون، در نقش یکی از افسرانی ایفای نقش می کند که رویش اسید مصنوعی می ریزند و این امر، منجر به این می شود که اون فکر کند نسبت به اسید مقاوم است.


۱۸- رجی(قسمت نهم فصل چهارم “Childrick of Mort”)
رجی، خدای ابرها که شباهت بسیار زیادی به زئوس،خدای یونانی، دارد و عاشق الهه ای به نام گایا است و در نهایت هم با ریک، در فضا مبارزه می کند.


۱۹- مستر نیمبوس (قسمت اول اپیزود پنجم، “Mort dinner Rick adnre”)
این شخصیت، تفاوت فاحشی با دیگر شخصیت هایی که توسط دن هارمون صداگذاری شده اند دارد. مستر نیمبوس، ادغامی جنسی از آکوامن دی سی و نامور مارول است و حضوری کوتاه در اپیزود هشتم فصل شش هم دارد.


۲۰- تونی گلاپاگس ( قسمت سوم فصل پنجم”A Rickconvenient Mort”)
در این اپیزود، دن هارمون در رول خبرنگاری به نام تونی گلاپاگس، که وقایع آتش سوزی جنگل را پوشش می دهد، ایفای نقش می کند.


۲۱- سفیر عرب (قسمت سوم فصل پنجم”A Rickconvenient Mort”)
دومین نقشی که در این اپیزود به دن هارمون داده شد، نقش سفیری عرب است که توسط مورتی نابود می شود.


۲۲- خدای ترایسریتاپ ها ( قسمت سوم فصل ششم، “Juricksic Mort”)
در این اپیزود، در هارمون در نقش یکی از سه خدای دایناسوری را حضور پیدا می کند. دایناسوری که دن هارمون صدای آن را اجرا میکند، همان دایناسور صورتی است.


۲۳- جوزف کمبل (قسمت هفتم فصل ششم، “Full meta Jackrick”)
جوزف کمبل، شخصیتی واقعی است که تئوری سفر کهن‌الگووار قهرمان را پایه ریزی کرد. نسخه ی ریک اند مورتی او هم توسط دن هارمون صداگذاری شده و در این اپیزود حضور ویژه ای داشت.