اسکوانچی

اسکوانچی - ریک و مورتی
  • گونه : اسکوانچی
  • وضعیت : نامعلوم
  • محل زندگی : سیاره اسکوانچ
  • اولین حضور : Ricksy Business
  • صدا پیشه: Tom Kenny

Squanchy، گربه ای انسان نما است که به مهمانی ریک و سامر در «ریکسی بیزینس» دعوت شده بود. اسکوانچی شخصیتی است که به دفعات در سریال ریک و مورتی ظاهر می‌شود و دوستی  نزدیکی با ریک دارد و علاقه اش به الکل را با او به اشتراک می گذارد. مورتی و جسیکا برای اولین بار اسکوانچی را در حال درگیری خودارضایی در گاراژ مورتی ملاقات می کنند. این اولین مورد در میان بسیاری از چیزهایی است که او از آن به عنوان “اسکوانچینگ” یاد می کند.

بیوگرافی اسکوانچی

در اپیزود دهم فصل دوم، یعنی The Wedding Squanchers،پس از اینکه تامی خود را به عنوان یک مامور مخفی فدراسیون کهکشانی معرفی کرد و مراسم عروسی توسط گرومفلومیت ها مورد حمله قرار گرفت، اسکوانچی به ریک می گوید که خانواده اش را نجات دهد و قبل از کشیدن یکی از دندان هایش و شکستن آن از وسط برای بدست آوردن یک مایع سبز، از آنجا خارج شود. مایعی که متعاقباً او را به نسخه ای غول پیکر با قدرت و استقامت مافوق بشری تبدیل می کند. در پایان اپیزود اشاره می‌شود که اسکوانچی ممکن است در مبارزه با گرومفلامیت‌ها کشته شده باشد، یعنی زمانی که ریک، عکسی از خودش به همراه بردپرسن و اسکوانچی،را روی زمین می‌اندازد. این مورد، در صحنه‌ی پس از تیتراژ اپیزود اول فصل سوم یعنی، The Rickshank Rickdemption، تقویت می‌شود. زمانی که مشخص شد تامی زنده است و آسیبی ندیده.

با این حال، در اپیزود اول فصل چهارم،Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat، زمانی که ریک در حال استخراج کریستال‌های مرگ بود، یکی از مرگ‌های احتمالی او توسط اسکوانچی تضعیف می‌شود. این آینده تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که اسکوانچی از مبارزه خود با تمی جان سالم به در ببرد. با وجود این، سرنوشت نهایی اسکوانچی هنوز نامشخص است.

در قسمت پنجم فصل دوم با عنوان Get Schwifty، مشخص می شود که اسکوانچی و ریک، سابقه دوستی طولانی با هم دارند، زیرا او را در حال نواختن درام در گروهی به همراه ریک و بردپرسن به نام “پرده های گوشت” می‌بینیم.

مشخصات ظاهری اسکوانچی

اسکوانچی، یک گربه قد کوتاه نارنجی با بینی آبی ریز، ریش قهوه ای تیره روی چانه‌اش، موها و سبیل نامرتب است. اسکوانچی یک دم برهنه با یک دسته مو قهوه ای روی نوک آن دارد. هنگامی که او مایع سبز رنگ دندان خود را می نوشد، تبدیل به یک گربه سان بزرگ و عضلانی با چشمان سبز، ریش بزرگتر، روی شانه های غول پیکر و پر از مو، پنجه های سیاه و دندان های تیزتر می‌شود.

شخصیت

اگرچه اسکوانچی تنها در دو قسمت نمایش داده می شود، اما به نظر می‌آید که او یکی از دوستان خوب ریک است. از نظر شخصیتی، او یک حیوان مهمانی دوست است که بسیار وحشیانه رفتار می کند. اسکوانچی در خودارضایی مهارت دارد ، یا به قول خودش ” اسکوانچینگ “، در مهمانی‌هایی که در ” ریکسی بیزینس ” ،یعنی اپیزود یازدهم فصل یک، وارد می‌شود و می‌بینیم که در انتهای یکی از مهمانی‌ها، ریک را به محلی برای نوشیدن الکل دعوت می‌کند.(همانطور که او در حال حمل نوشیدنی به اطراف دیده می‌شود. ). او همچنین دوست بسیار وفادار ریک و بردپرسن است، زیرا وقتی فدراسیون کهکشانی عروسی بردپرسن را خراب می‌کند و پرنده‌پرسن به طرز وحشیانه‌ای زخمی می‌شود، او به ریک و خانواده‌اش می‌گوید که فرار کنند در حالی که او با فدراسیون مبارزه می‌کند و این اتفاق، وفاداری او را به دوستانش ثابت می کند. اسکوانچی همچنین عادت دارد که بیشتر افعال خود را با اصطلاح ” اسکوانچ” جایگزین کند، زیرا این واژه، مربوط به گویش بومی گونه‌ی خودش است( دقیقاً مانند اینکه اسمورف ها به جای کلمات خاص، از کلمه‌ اسمرف استفاده می‌کنند. بث این مقایسه را پس از ملاقات با او برای اولین بار در عروسی بردپرسن انجام می دهد.

حضور

  • فصل اول اپیزود Ricksy Business
  • فصل دوم اپیزود Get Schwifty وThe Wedding Squanchers
  • فصل چهارم اپیزود Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat
  • فصل پنجم اپیزود Rickternal Friendshine of the Spotless Mort