۱۰ شخصیت برتر ریک و مورتی

ماجراهای علمی تخیلی انیمیشن ریک و مورتی، بینندگان را با انبوهی از شخصیت های ماورایی و فرا بعدی آشنا کرده است. در طول سریال، با صدها شخصیت اصلی و فرعی که شامل آدم‌های عجیب و خنده‌دار، بیگانگان و دیگر موجودات عجیب و غریب هستند روبرو میشویم.

با کاراکترهایی روبرو شدیم که برخی شخصیتی کسل‌کننده‌ مانند Gearhead بودند، و برخی هم مانند Abradolph Lincler که به عنوان رفرنسی به افراد معروف تاریخی ظاهر شدند و شخصیت‌های مرموزی مانند Diane Sanchez که هنوز هم برای طرفداران، در هاله ای از ابهام باقی مانده. اما در طول بیش از پنجاه قسمت سریال، برخی از شخصیت‌ها توانستند به ما نشان دهند که دارای تفاوت‌های ظریف شخصیتی و قدرت روایت منحصر به فردی هستند که این موضوع، آن ها را تبدیل به بهترین‌ کرده.

۱۰)جسیکا

جسیکا

طرفداران امیدوارند در فصل های آینده ی سریال، اطلاعات بیشتری از جسیکا به دست بیاورند. به گفته ی خودش، در اکثر‌ خط داستان ها، چیزی با اهمیت تر از یک‌شئ در محیط نبود. و این درست است. او چهار فصل کامل را صرفاً به عنوان کراش دبیرستانی مورتی گذراند، اما خط داستانی فراتر از آن نداشت.

با این حال در فصل پنجم دیدیم که نقش جسیکا از صرفا کراش مورتی بودن، جدا شد و در حالی که در زمان متوقف شده بود، داستان های بسیار بیشتری را تجربه کرد. اگرچه او در ادامه فصل پنجم دیگر حضور  نداشت، اما اکنون که کاراکتر و داستان او شکل گرفته است، پتانسیل زیادی برای حضور به عنوان یک شخصیت مستقل دارد.

۹) بث اسمیث

بث اسمیث

شخصیت بث اسمیث در طول داستان، دستخوش فراز و نشیب های بسیاری شده است. در روند رشد این شخصیت، شاهد تغییر او از زنی خانه دار و مادر دو فرزند پر حاشیه که از زندگی زناشویی اش چندان راضی نیست، به شخصی بودیم که از زندگی و موقعیت کنونی اش در زندگی خوشحال و راضی است.( به غیر از لحظاتی که ما را در کلون بودن بث اسمیث به شک انداخت)

بث همانند پدرش ریک، بسیار باهوش است و رابطه اش با همسرش جری، در طول داستان به رابطه ای پخته تر و با احترام دو طرفه تبدیل شد و از شکلی که در ابتدای سریال داشت، بسیار فاصله گرفت. و این موضوع، بث را تبدیل به فردی دوست داشتنی تر و شخصیتی واقع گرایانه تر میکند. هر چه در داستان جلوتر میرویم، بث نسبت به جری حالت مهربانانه تری پیدا می‌کند و از زمانی که در جلسات مشاوره سپری می‌کند، میتوان به تلاش هایش برای بهبود زندگی زناشویی اش پی برد. همچنین فراموش نشود که در بث برای دفاع از جری، در مقابل پدرش ایستاد.

۸) سامر اسمیث

سامر اسمیث

حضور سامر در اپیزودهای اخیر، پر رنگ تر شده است. نقش هایی که در گذشته از سامر می‌دیدیم، بیشتر شامل داستان های فرعی تر بود. اما همراهی او در بسیاری از سفرهای ریک و مورتی، سبب شده که مخاطبان توجه بیشتری به او و طعنه های تینیجری او کنند.

در اپیزود هفتم فصل پنجم، نقطه ی قوت داستان با محوریت سامر جلو رفت و سامر یکی از افراد کلیدی در پیدا کردن راهی برای متوقف کردن غول بچه ی فضایی بود( هرچند نقشه‌شان جواب نداد). دیالوگ او باعث می شود تا تفسیرهای مکرر در مورد فمینیسم و کلیشه ای که زنان و نسل جوان روزانه با آن سروکار دارند، یادآوری شود، که واقعا در جای خود، قابل تامل است.

۷) یونیتی

یونیتی

با اینکه یونیتی فقط در یکی از اپیزودهای سریال حضور داشت، اما تاثیری عمیق از خود به جا گذاشت و دور از ذهن نیست که در آینده، دوباره شاهد بازگشت او به سریال باشیم. یونیتی از معدود شخصیت هایی بود که واقعا برای ریک اهمیت داشت و ریک به رابطه ای که با یونیتی داشت، اهمیت زیادی می‌داد.

زمانی که ریک بعد از به هم خوردن رابطه اش با یونیتی در فکر خودکشی افتاد، سریال درگیری نزدیکی با این مسائل حساس پیدا کرد. و همین موضوع، نشان از اهمیت زیاد یونیتی برای ریک دارد.

۶) بردپرسن

بردپرسن

بردپرسن، صمیمی ترین و نزدیک ترین دوست ریک است. حتی جالب است بدانید که این دو در یکی از قسمت های کمیک، یکدیگر را می‌بوسند. اما حتی اگر از قسمت رومانتیک رابطه ی این دو بگذریم، بردپرسن در پیدا کردن قاتل دایان و بث، به ریک کمک بسیاری کرد و هرچه که ریک از او خواسته بود را انجام داد.

ریک و بردپرسن، مبارزه ی باشکوهی را در جنگ بلاد ریج (Blood Ridge) به نمایش گذاشتند. هرچند اشتباهاتی را این حین مرتکب شدند. مانند جدایی ناخوشایندشان در بلاد ریج و یا مخفی نگه داشتن اطلاعاتی راجع به فرزند بردپرسن، توسط ریک.  بردپرسن، از معدود افرادی است که شخصیت واقعی ریک را می‌شناسد و حتی توانسته جمله ی معروف و دوست داشتنی ریک، یعنی Wubba lubba dub را بشنود( معنی این عبارت، این است که درد زیادی دارم. لطفا کمکم کنید).

۵)جری اسمیث

جری اسمیث

جری شخصتی خالص و صادق است که همیشه چهره ی واقعی خودش را بدون ریا و دورویی، به نمایش می‌گذارد و این موضوع در جای خود قابل تحسین است. هرچند که همه می‌دانیم جری در فصل های اول سریال، کارهای احمقانه ی زیادی کرده، اما به دور از انصاف است که لحظات شجاعانه ی او را نادیده بگیریم. برای مثال، میتوان به صحنه ای در اپیزود The Whirly Dirly اشاره کرد که جری برای محافظت از بث و سامر و همچنین نجات جان ریک، با کرانبرگ ها مبارزه کرد.

طی فصل های چهارم و پنجم، شخصیت جری دچار تغییرات بسیاری شد و توانست در نقش خود به عنوان پدر خانواده، اعتماد به نفس بیشتری بگیرد و شنیدن توهین از کسی را تحمل نکند. وقتی بث، عروسک های جورابی اش را مسخره می‌کند، جری با بی اعتنایی به کار خود ادامه می‌دهد. به دیگران، اجازه ی ضربه زدن به احساساتش را نمی‌دهد و با تلاش برای بهبود رابطه اش با بث، ثابت می‌کند که روی پای خود ایستاده.

۴)مستر پوپی باتهل

مستر پوپی باتهل

مستر پوپی باتهل، یکی از شخصیت های متا در سریال است و با اینکه بیشتر شخصیت های سریال تا اینجا فهمیده اند که در حال اجرای نمایش در یک سریال تلویزیونی هستند، مستر پوپی باتهل تنها کاراکتری است که به همراه بیننده ها، به تماشای سریال می‌پردازد. تئوری های زیادی توسط هواداران سریال، در مورد اینکه هویت اصلی این شخصیت چیست، بیان شده. اما از آنجایی که هیچکدام از این تئوری ها رسمی نیست، همچنان به عنوان یکی از پلات لاین های حل نشده‌ی سریال باقی می‌ماند.

داستان یچیده‌ی مستر پوپی باتهل است که او را به یکی از محبوب ترین شخصیت های سریال تبدیل کرده. کاراکتری که از اصابت گلوله جان سالم به در برد و بعد از درگیری با اعتیاد به مواد مخدر ، تشکیل خانواده داد. به زنان آفریقایی-آمریکایی، در دانشگاه ادبیات تدریس کرد و زمانی که ریک، دانش آموزهای او را برای آزمایش مهارت های جنگی‌شان به خدمت گرفت، شغل خود را از دست داد.

۳)مورتی اسمیث

مورتی اسمیث

به عنوان یکی از دو شخصیت اصلی سریال، مورتی ماجراهای بسیار زیاد و متنوعی را پشت سر گذاشته. در سن ۱۴ سالگی، مورتی خانواده ی خود را به دفعات زیاد رها کرد تا واقعیت را تغییر دهد، جسد خود را در حیاط خانه اش دفن کرد و در موقعیت های خطرناک زیادی، خود را به مرگ نزدیک دید.

اما با همه ی این ها، مورتی یک قسمت ظریف و پیچیده در شخصیت خود را دارد. تمام معصومیت کودکی اش از میان رفته اما همچنان قادر بوده به اخلاق پایبند باشد و خوش قلبی خود را حفظ کند. و این موضوع در زمان هایی که ریک با او بدرفتاری میکند، به وضوح دیده شده. و مجموع این ویژگی ها است که مورتی را به یک شخصیت دوست داشتنی برای هواداران تبدیل کرده.

۲)اویل مورتی

اویل مورتی

اویل مورتی یکی از کاراکترهای محبوب بین طرفداران است که در بیشتر تئوری های ساخته شده در مورد سریال، نام اویل مورتی به عنوان یکی از عوامل کلیدی در آنها می‌درخشد. اویل مورتی، تنها فردی است که توانسته ریک را از طریق هک کردن تنفگ پورتالی اش فریب دهد و عملکردی کاملا مخالف مورتی اصلی از خود نشان دهد. میتوان گفت که اویل مورتی، ظاهری مورتی مانند با هوشی به اندازه ی ریک دارد.

تلاش بسیار و اراده ی او، این فرصت را برایش فراهم کرد که منحنی محدود مرکزی فرار کند که نتیجه اش، نمایش یکی از بهتری اپیزودهای سریال شد و به ثمر نشستن نقشه اش در اپیزود پایانی فصل پنجم،  یک قسمت به یاد ماندنی را در خاطر ما رقم زد. شکی نیست که اویل مورتی یکی از بهترین شخصیت های سریال است و طرفداران در این آرزو هستند که روزی بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد زندگی شخصی این کاراکتر  کسب کنند.

۱)ریک سانچز

ریک سانچز

ریک، کاراکتری است که سبب می‌شود بیننده احساسات مختلفی را نسبت به او تجربه کند. از عصبانیت گرفته، تا حس چندش و ناراحتی و در بسیاری از مواقع هم طبیعتا، تحت تاثیر قرار گرفتن از هوش عجیب وی. ریک، واقعی ترین شخصیت سریال است و این امر، به محبوبیت او کمک بسیاری کرده.

 تمایل زیاد ریک به خود آزاری، تنفر عمیق او از خودش و اعتیاد شدیدش به الکل و زبان تندش به همراه شجاعت و نبوغ مثال زدنی اش، او را به شخصیتی پیچیده و دلنشین تبدیل کرده. بدون ریک، داستانی وجود ندارد. داستان پس زمینه و شخصیتش ، تمام قسمت ها را پیش می‌برد و ماجراجویی های بسیاری که حول این شخصیت شکل می‌گیرد، داستان های زیادی را برای نمایش به بیننده ها در مقابل چشم می‌گذارد.