آرثریشیا (Arthricia)

  • نام :آرثریشیا
  • گونه :مگدالیایی
  • سن : احتمالا ۱۵-۱۶
  • شغل : کارگر مزرعه آمیش
  • مکان تولد: سیاره پاکسازه
  • اولین حضور: Look Who’s Purging Now
  • صدا گذار : Chelsea Kane


“من دوست پسر دارم”

آرثریشیا به مورتی

آرثریشیا یک مگدالیایی است که در یک سیاره دور افتاده زندگی میکند که در قسمت “Look Who’s Purging Now” ظاهر شد. او یک دختر آمیش(گروهی مذهبی که به دوراز تکنولوژی، کشاورزی سنتی میکنند) بخشنده اما حیله گره, و یه انسان گربه نما هست. او با پاکسازیهای سالانه که در آن مردم سیاره او بر اساس میل سرکوب شده خود برای خشونت عمل می کنند موافق نیست, (پاکسازی منجر به تلاش همه برای کشتن یکدیگر می شود، مگر اینکه پنهان شوند) و هر سال در طول مراسم پاکسازی برای زنده ماندن می جنگد.

بیوگرافی


آرثریشیا اولین بار در قسمت Look Who’s Purging Now ظاهر شد, او یکی از افراد روی سیاره پاکسازی بود. او هنگامی دیده شد که در حین پاکسازی در گوشه ای قرار گرفته بود و در شرف کشته شدن بود تا اینکه مورتی او را دید. او ریک را متقاعد کرد که به آنجا پرواز کند و او را نجات دهد، که او هم انجام داد. وقتی آنها او را نجات دادند، ارتریشیا توضیح داد که با سیاست پاکسازی مخالف است و همیشه می‌خواست به آن پایان دهد. او سپس به ریک و مورتی دروغ میگوید که مادربزرگش در این سیاره باقی مانده است و آنها باید او را نجات دهند. بعد از اینکه به یک آلونک برگشتند، آرتریشیا تفنگ پورتالی ریک را دزدید و به کبد او شلیک کرد، سپس با سفینه او پرواز کرد و ریک و مورتی را به حال خود رها کرد.

ریک و مورتی بعداً دوباره آرتریسیا را پیدا کردند و مورتی که از کارهای قبلی او عصبانی بود او را تهدید به کشتن کرد. ریک جلوی مورتی را گرفت و آرتریشیا توضیح داد که سفینه او را دزدید بخاطذ اینکه می‌خواست نوادگان ثروتمندانی را که ایده پاکسازی را مطرح کرده بودند و جامعه را به مدت هزاران سال مجبور به تبعیت کردند، به دلیل حفظ سنت در آن روز بکشد. ریک با دادن یکی از لباس‌های جنگی به آرتریشیا کمک کرد و هر دو وارد عمارتی شدند که افراد ثروتمند در آن زندگی می‌کردند و همه آنها را سلاخی کردند.

در پایان، ریک و آرتریشیا دنیای آنها را از پاکسازی آزاد کردند. مورتی از آرتریشیا خواست بیرون بروند ، اما آرتریشیا به او گفت که قبلاً یک دوست پسر داشته است. بنابراین او و ریک رفتند و آرتریشیا برای چند ثانیه با بقیه مردمش در صلح و آرامش زندگی کرد تا اینکه دوباره در مورد سیاست بحث کردند و شروع به کشتن یکدیگر کردند. معلوم نیست پس از شروع مجدد پاکسازی چه اتفاقی برای او افتاده است.

شخصیت


آرتریسیا اعتقادات سیاسی قوی دارد و از جامعه خود به خاطر رنجی که با پاکسازی های سالانه اش در تمام زندگی اش به او تحمیل می کند، کینه زیادی دارد. او تمام تلاش خود را می‌کند تا مطمئن شود که آنها به سزای کار خود برسند، و در پایان، بدون تردید آنها را می‌کشد. او یک متفکر سریع، اگر غیرمنطقی است. این زمانی ثابت شد که او به جای اینکه مودبانه از آنها بخواهد که به او کمک کنند، سفینه ریک را دزدید. اگرچه این را می توان توجیه کرد زیرا او احتمالا چندین بار در طول پاکسازی یاد گرفته است که هرگز به کسی اعتماد نکند.

ظاهر


آرتریسیا یک انسان گربه نما ماده ی نوجوان با خز قهوه ای روشن و موهای قهوه ای تیره تر است . او یک لباس آبی روشن با پیش بند سفید و چکمه های بلند مشکی پوشیده است.

چیزهای نا مرتبط/تریویا


آرتیشیا سومین (از نظر فنی چهارمین، اگر کاترین هفلفینگر را در نظر بگیریم) دختری است که مورتی به او علاقه عاشقانه داشته است. اولین عشق او جسیکا است و پس از آن آنی از آناتومی پارک است.
همچنین شایان ذکر است که چلسی کین و جاستین رویلند، صداپیشه آرتریشیا، صداپیشگی دو نفر از شخصیت‌های اصلی سریال fish hooks کانال دیزنی (به ترتیب به عنوان بی و اسکار) را بر عهده داشتند. هم در ریک و مورتی و هم در فیش هوکس، شخصیت رویلند علاقه‌ای بی‌نظیر به شخصیت کین دارد.
ریک تخمین می زند که آرتریشیا تا کنون ۱۵ مورد از این جشنواره های سالانه را تجربه کرده است که نشان می دهد او ۱۵ یا ۱۶ ساله است.
از آنجایی که پدر و مادر آرتریشیا هرگز دیده نشدند یا نامی برده نشد، به احتمال زیاد در جشنواره قبلی مردند و او یتیم است.